ליטיגציה - ייצוג בבתי משפט

כל מי שצופה בסדרות של בתי משפט בטלוויזיה, "אישה טובה", "חליפות" ועוד רבות וטובות אחרות, רואה לא פעם עורכי דין מעלים טיעונים בבתי משפט אודות המקרים עליהם הם אחראים. כשהמטרה היא לשכנע את השופטים או את חבר המושבעים בצדקת הלקוח שלהם. לשלב זה במשפט קוראים ליטיגציה.  
ליטיגציה היא תהליך של הצגת הטיעונים בבית המשפט, כאשר שלב זה קיים בכל הערכאות המשפטיות, החל מבית משפט שלום, מחוזי, עליון וכן בבתי דין רבניים. המטרה של כל עורך דין שעומד בפני שלב זה, הוא להציג טיעונים בצורה נקייה, מסודרת, וכמובן נכונה ואמיתית מבחינה עובדתית. לא פעם כונה תהליך זה "מלכת המשפט" שכן, זה השלב המהותי ביותר בתהליך המשפט. זה גם השלב בו כל עורך דין צריך להוציא את המיטב שמתוכו, הן בכך שהוא ידע להציג טיעונים בצורה משכנעת, חדים, זריזים, לקלוט מהר את המידע שמוצג לו ולדעת לטעון מולו, כל זה באמצעות גישה אינטליגנטית אשר מאפשרת לכל אחד אשר יושב בבית המשפט ובוודאי לשופטים, להבין כיצד הוא בנה את הטיעון ואיך הוא מצליח באמצעותו לשכנע  אותם שהוא צודק. 
 
ליטגציה
בעבר ההתייחסות לתהליך ליטיגציה היתה חלק בלתי נפרד מעריכת דין ולא קיבלה את התייחסות ייחודית משלה. רק עם השנים החלו יותר ויותר משרדים להפריד בין השניים ואף ליצור התמחויות ייחודיות בנושא, זאת מתוך כוונה שיהיו עורכי דין שיטענו בבתי משפט ויהיו עורכי דין שיעשו את כל השאר. 

יש לציין שזה לא השינוי היחידי שחל בתחום. כיום בגלל העומס הכבד שיש בבתי משפט, שלב הטיעונים הומעט, ולא פעם מבקשים השופטים להציג את הטיעונים בכתב ולא בעל פה. אז אותם עורכי דין שמצמחים בהצגת טיעונים בצורה כל כך משכנעת, צריכים להביא את זה לידי כתב. 

לפני סיום חשוב להבהיר, לא כל עורך דין טוב הוא גם ליטיגטור טוב. לעומת זאת ליטיגטור טוב הוא גם עורך דין טוב, הן ביכולת שלו להציג את הטיעונים שלו, הן בהכרה והבנה של סדרי המשפט והן ביכולת שלו לעמוד מול השופטים או מול חבר המושבעים ולטעון מולם. 
אם אתם מחפשים עורך דין טוב שהוא גם ליטיגטור מנוסה, אתם מוזמנים לפנות אלי, עו"ד ארז ארסף. יש לי ניסיון רב בנושא ואשמח מאוד לעמוד לרשותם בכל עת ובכל עניין. אשמח אם תיצרו איתי קשר בטלפון או דרך האתר ואנחנו נקבע פגישה כמה שיותר מהר.