תביעות דיבה

דיבה הינה עוול אשר נוצר כתוצאה מפרסום אשר מטרתו לבזות או להרוס את שמו של אדם מסוים. חוק איסור לשון הרע עוסק בין היתר באיסור על הוצאת דיבה.

כידוע, הוצאת דיבה ולשון הרע מהווה כפגיעה בכבוד או בשמו הטוב של אדם, קבוצתה או ארגון והיא נחשבת כעבירה פלילית ואזרחית וניתן לתבוע בגינה פיצויים.
תביעות דיבה
בכדי להגיש תביעות דיבה ישנם מספר תנאי סף רלוונטיים וביניהם: מדובר באמירה פומבית ופוגענית לה היו לפחות שני עדים פרט לאדם אשר נפגע ממנה. בנוסף, יש להוכיח כי האדן הפוגע מסרב להביע חרטה על הדברים שהוא אמר, או שניתן להוכיח כי החרטה אותה הוא הביע בנושא נעשה בכדי לצאת מידי חובה ולא בכוונה כנה ואמתית..

הוצאת דיבה באינטרנט
האינטרנט אומנם שידרג את חיינו בתחומים רבים של החיים אך יחד עם זאת, באמצעותו ניתן לפרסם תכנים אשר יש בהם הוצאת דיבה או פגיעה בפרטיות. האינטרנט נותן לאנשים לפרסם תכנים כאלו ואחרים תוך כדי שהם שומרים על האנונימיות שלהם במגוון רחב של פלטפורמות כגון: רשתות חברתיות, פורומים או טוקבקים וחלק גדול מאותם תכנים יכול להוות תביעות דיבה או לפגוע בפרטיות של הנפגע.

 
 
חשיבות הפנייה לעורך דין
אדם אשר נפגע כתוצאה מהתבטאות כזאת או אחרת כלפיו, יוכל לפנות לעורך דין מקצועי ולקבל יעוץ משפטי בנושא, בכדי לוודא אם יש בכלל עילה להגשת תביעת לשון הרע. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום יבחן לעומק את סוג האמירה, את הסיטואציה והמקום בו היא נאמרה ומגוון פרטים חשובים אשר יסייעו לו להבין האם מתקיימים כל התנאים המקדימים הרלוונטיים להגשת כתב תביעה בנושא. במידה ואכן מדובר במקרה שיש בו עילה לתביעה, עורך הדין יוכל ללוות את הלקוח בכל התהליך של הגשת תביעות דיבה עד לקבלת התוצאות.

במידה ואתם מרגישים שנפגעתם כתוצאה מהוצאת דיבה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אסרף, ליבוביץ ושות' - משרד עורכי דין ולהגיש תביעות דיבה. אסרף, ליבוביץ ושות' - משרד עורכי דין ילווה אתכם בכל שלבים התביעה, ייעצו לכם וידאג שתקבלו פיצוי בגין הפגיעה או הנזק שנעשה לכם כתוצאה מפרסום הדברים. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
עורכי דין נדלן