צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית היא מסמך הנכתב ומעוגן כחוק על פי סעיף 22 לחוק הירושה בו מפורטים תנאי מסמך נוטריוני.

מומלץ מאוד להכין זאת מבעוד מועד, כאשר המצווה נמצא במצב בריאותי מאוזן ובנוכחות נוטריון שיוכל לייעץ וללוות אתכם בתהליך. משרדנו עורכי דין – ונוטריון – רונן ליבוביץ’ מתמחה בליווי והדרכה במהלך הכנת צוואה נוטריונית.

איך מנפיקים צוואה נוטריונית?

ישנם מספר דרכים להנפקת מסמך צוואה: מול עדים, מול רשות – נוטריון או בכתב. לכל אחת מהדרכים קיימים יתרונות וחסרונות ספציפיים ובמקרים מסוימים אף לגרום לביטול הצוואה לאחר פטירת המצווה. הדרך היעילה והחזקה ביותר מבחינת אסמכתא משפטית היא מסמך הנערך מול רשות. מסמך נוטריוני כזה מתבצע במשרד הנוטריון, לאחר כתיבת המסמך המצווה קורא אותו מול הנוטריון ומצהיר שזאת צוואתו. בסיום התהליך נוטריון מאשר זאת והמסמך מקבל תוקף משפטי שאינו ניתן לערעור.

מצב בריאותי של המצווה במהלך כתיבת צוואה נוטריונית

מצבו הבריאותי של המצווה מאוד חשוב במהלך כתיבת צוואה, על המצווה להנפיק אישורים רפואיים הנדרשים להגשה בפני נוטריון. מסמכים רפואיים אלו מעידים על תקינות מצבו הבריאותי של המצווה ועל כשירותו בקבלת ההחלטות הקשורות לירושה. אדם שמצבו הבריאותי- הפיזי או הנפשי – מעורער לא יוכל לערוך מסמך נוטריוני כזה ולכן יש להגיש את האישורים הנחוצים למשרד הנוטריון ליבוביץ על מנת להוציא לפועל את הצוואה. נוטריון מטעם משרדנו מעניק לכם שירות מקצועי ורגיש הנחוץ במקרים אלו.

יתרונות צוואה נוטריונית

היתרון הבולט ביותר הוא חזקה משפטית בלתי ניתנת לערעור. בניגוד לעריכת צוואה מול עדים או בכתב יד המצווה. במקרה של מסמך נוטריוני מסוג זה אין צורך בעדים או באישורים נוספים. חשיבות התהליך הוא הקראת המסמך בפני נוטריון אישורו וחתימתו. לאחר חתימת נוטריון על הצוואה הוא מעניק לה תוקף משפטי בלתי ניתן לערעור לאחר פטירת המצווה.

שירותי נוטריון עם עורך דין מנוסה

כדאי מאוד להתייעץ עם נוטריון מנוסה מטעם משרדנו עורך דין – רונן ליבוביץ’ שיוכל להעניק לכם את הפרטים החשובים והנחוצים שבעריכת צוואה .

נוטריון מטעם משרדנו מעניק לכם שירות מקצועי ורגיש הנחוץ במקרים אלו ומדריך אתכם באופן יסודי בכל תהליך עריכת צוואה נוטריונית. מעוניינים בפרטים נוספים? צרו איתנו קשר דרך האתר ותאמו פגישת ייעוץ עם רונן ליבוביץ, נוטריון מנוסה.

התנגדות לצוואה
התנגדות לצוואה
כניסת ייפוי כח מתמשך לתוקף
עילות לפסילת צוואה
עריכת צוואה
עריכת צוואה
תהליך הפקת תרגום נוטריוני
צוואה נוטריונית
השאירו פרטים
זקוקים לייעוץ? התקשרו עכשיו: 077-9977996 או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם