נוטריון הינו עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק, לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים. חתימתו של הנוטריון, במקרים המוסדרים בחוק, נחשבת בעיני בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו או לעובדה כי המסמך נחתם מרצונו הטוב והחופשי של החותם.

שירותי נוטריון

מסמכי הנוטריון מיועדים לשמש כראיה בבתי משפט או בפני רשויות אחרות, וזאת הן בארץ והן מחוץ לה. נוטריון חייב להיות אזרח ישראל החבר בלשכת עורכי הדין של ישראל ובעל וותק של 10 שנים לפחות בעריכת דין. שכר הטרחה של נוטריון קבוע בחוק ואין ביכולתו של נוטריון לגבות סכום גדול יותר.

ראה: תעריפי שכר הנוטריון.

משרדנו בתל אביב מספק בין השאר את השירותים הנוטריונים הבאים:

– הכנת יפויי כוח נוטריוניים – לדוגמא: יפוי כח לצורך עסקת מקרקעין בד”כ רכישת דירה חדשה מקבלן , ייפוי כוח לפי דרישת בנקים למשכנתאות, ייפוי כח כללי וכיו”ב.
עריכת צוואה נוטריונית – צוואה בפני רשות – לצוואה נוטריונית יתרונות על פני סוגי הצוואות השונות.
אישור נוטריון ביחס להסכם ממון לפני הנישואים. – על מנת ליתן תוקף משפטי להסכם ממון יש צורך באישור נוטריוני
תרגום נוטריוני / אישור נוטריון לנכונות תרגום.
ייפוי כוח מתמשך
אישור ואימות חתימות ע”י נוטריון.
אישור וקבלה של תצהיר ע”י נוטריון.
אישור חיים הניתן ע”י נוטריון – אימות נוטריוני כי אדם חי, נועד למקרים, בהם זקוקה המדינה או גוף ציבורי אחר לידיעה על קיומו של אדם.
העדת מסמך סחיר.
אישור נכונות עריכת מלאי.
משרדנו זמין בכל עת להעניק שירותי מיידי, מהיר ומקצועי לטובת אלו הזקוקים לשירותי הנוטריון.
את שירותי הנוטריון ניתן לקבל אף בכתובת הלקוח בתיאום מראש מול משרדנו, ועל פי הקבוע בחוק ובתקנות הנוטריונים.

נוטריון תל אביב

חיפשתם נוטריונים בתל אביב? לא יודעים למי פונים בשביל אימות חתימה? מי רשאי לאשר צוואה? ישנן שאלות רבות הנוגעות לתפקידיו ושירותיו של הנוטריון. על מנת לעשות סדר בבלגן, לפניכם מאמר קצר שמסביר בפשטות על תפקיד הנוטריון.

מיהו הנוטריון? נוטריון יכול להיות עורך דין עם ותק של למעלה מעשר שנים בתחום עריכת הדין, שקיבל היתר מוועדת הנוטריונים לעסוק במקצוע. על מנת לקבל סמכות זו יש להגיש בקשה לוועדה שמתכנסת כמה פעמים בשנה, ובוחנת את יכולת המועמדים לבצע תפקיד זה נאמנה.

מהו תפקידו של הנוטריון?

באופן כללי הנוטריון מוסמך לקבוע, לאמת ולאשר מקוריות של מסמכים וחתימות. למשל, לקבוע כי מסמך כלשהו הינו מקורי, או כי תרגום מסוים של תעודה אכן נאמן למקור. תפקידו של הנוטריון הוא כה חשוב וחיוני, עד כי ישנם מצבים בהם רק נוטריון מוסמך יכול לבצע פעולות מסוימות.

תרגום מסמכים, למשל, עבור רשויות ומוסדות שונים יכול להתבצע אך ורק על ידי נוטריון או להתבצע על ידי מתרגם מקצועי ולעבור אישור רשמי של נוטריון מוסמך. לא כל אדם היודע את השפה יכול לתרגם, שכן תרגום זה לא יהיה קביל ולא ניתן יהיה להוכיח כי הינו מדויק. לשם כך פונים אל הנוטריון שמוסיף את חתימתו המעניקה תוקף לאותו תרגום. תרגום נוטריוני נתפס כקביל גם במוסדות זרים.

למצוא נוטריון בתל אביב

צריכים לאשר הסכם ממון? חייבים להשיג תרגום של חוזה? חייבים להוכיח כי הינכם בחיים? כל אלה מצריכים עבודה של נוטריון. תרגום מסמכים, לדוגמא, חייב להיות כה מדויק ונאמן למקור, שרק נוטריון מקצועי יכול לעשות זאת, שכן הטעות הקטנה ביותר יכולה להוות עילה לתביעה. גם עבור אישור הסכם ממון, או אישור חיים תיאלצו לפנות לנוטריון שבסמכותו לבצע זאת.

שירותי נוטריון הם שירותים מהותיים וחשובים בתחומי המשפט. פעמים רבות, לא יבוצעו פעולות שונות ללא אישור נוטריוני.

לכן, לא כל עורך דין יכול להיות נוטריון ובכדי להיות נוטריון יש לעמוד בתנאים כלשהם.

שירותי נוטריון הם שירותים בסיסיים שרבים נעזרים בהם כיום ולכן הבחירה במשרד עורכי דין המעניק בין שירותיו גם שירותים נוטריונים, היא בחירה מתבקשת.

מהם שירותי נוטריון?

שירותי נוטריון הם שירותי משפטיים של עורך דין העוסק בתחום מעל ל10 שנים. במסגרת שירותים אלה, הנוטריון יכול לאשר זהות חתימה של אדם (אימות חתימה נוטריוני), תרגום מסמך משפטי באופן מלא ומדויק, הענקת לגיטימציה למיופה כח לפעול בשם שולחיו על ידי חתימתו, אישור צוואה נטוריונית ועוד.

אישור נוטריוני הוא אישור התקף בבתי המשפט בארץ ובחוץ לארץ. העורך דין המשמש כנוטריון לרוב יהיה עורך דין עם ידע רחב היקף בתחומי המשפט, כך שהוא יוכל לפעול באופן הכי קל ונוח, בכדי להעניק אישורים נוטריונים לכל דורש.

לעיתים, לא ניתן לבצע פעולות שונות ללא אישור נוטריוני.

לדוגמא: בנק לא יאשר משכנתא למבקשים ללא אישור נוטריוני על חתימת מבקשי המשכנתא שיהווה אסמכתא משפטית במידה ומבקשי משכנתא יפרו את ההסכם באופן כלשהו. ניתן לומר שאישורים נוטריונים רלוונטיים מאוד בדיני חוזים שבהם יש חשש כלשהו שיפרו אותם. חתימתו של הנוטריון על המסמך מספקת את השקט הנפשי לשני הצדדים החותמים חוזה מהותי וחוששים שאחד הצדדים יפר אותו באופן כלשהו.

יפוי כח נוטריוני לבנק? יפוי כח למשכנתא? תרגום נוטריוני של תעודת התאגדות? תרגום נוטריוני של utility bill? אישור חיים? צוואה נוטריונית? אפוסטיל? 

במשרדנו תוכלו לקבל את כל שירותי הנוטריון בת”א במהירות ובאיכות ללא פשרות. השירותים הניתנים ע”י נוטריון במשרדנו הינם: אימות חתימה נוטריוני, אישור תרגום, אישור הצהרה נוטריוני, אישור העתק נוטריוני, אישור חיים, צוואה נוטריונית ומגוון שירותים נוטריוניים נוספים. על פי צורך, משרדנו מטפל באישור אפוסטיל הניתן על גבי האישורים הנוטריוניים השונים.

אימות חתימה נוטריוני

המקרים השכיחים בהם נדרש אימות חתימה נוטריוני הינם: יפוי כח נוטריוני לבנק, יפוי כח נוטריוני למשכנתא, יפוי כח נוטריוני חברה משכנת בעת רכישת דירה, יפוי כח נוטריוני כללי, ייפוי כוח נוטריוני ספציפי.

תרגום נוטריוני

תרגום נוטריוני נדרש על מסמכים רשמיים שונים כגון: תעודת לידה, תמצית רישום משרד הפנים, תעודת נישואים, תעודת גירושים, גיליון ציונים, תעודת התאגדות, תקנון חברה, מסמך utility bill , וכל מסמך רשמי אחר.כאשר המסמך אמור להיות מוצג בחו”ל נדרש לעיתים אישור אפוסטיל על גבי האישור הנוטריוני. תרגום נוטריוני מבוצע אף ביחס למסמכים אחרים לרבות פרוטוקולים, חוזים, כתבי טענות וכל מסמך אחר ועל פי דרישה של הלקוח.

אישור הצהרה נוטריוני

להבדיל מאימות חתימה נוטריוני, במסגרתו  הנוטריון מוודא את פרטי החותם על המסמך וכי החותם הבין על מה הוא חותם, אישור הצהרה הינו אישור של הנוטריון כי הלקוח הצהיר בפניו כי האמור בהצהרתו המצורפת לאישור הנוטריוני הינו אמת לאמיתה. לרוב אישור הצהרה נוטריוני נדרש בעת הליכים משפטיים או עת הלקוח נדרש להוכיח טענה כלשהי.

אישור העתק

אישור העתק למעשה מאפשר ללקוח להמשיך ולהחזיק את מסמך המקור אצלו, כאשר הלקוח מציג בפני הנוטריון את מסמך המקור.  הנוטריון מצלם את מסמך המקור ומאשר כי המסמך המצורף לאישור ההעתק הנוטריוני הינו למעשה זהה למקור.

אישור חיים

אישור שהאדם שהתייצב בפני הנוטריון הינו בחיים. בד”כ נדרש אישור זה לצורך קבלת קצבה – רנטה משלטונות גרמניה ו/או בכל הליך אחר במסגרתו דורש הגורם אישור כי פלוני נמצא בחיים.  אישור זה ניתן ע”י הנוטריון לאחר זיהוי הלקוח ולאחר שהלקוח התייצב בפני הנוטריון. שירותי הנוטריון הניתנים ע”י משרדנו זמינים מדי יוםכאשר ניתן לקבל את כל אחד מהשירותים השונים אף בכתובת הלקוח או בכתובת אחרת, בכפוף להוראות החוק ותקנות הנוטריונים.

על פי סעיף 7 לחוק הנוטריונים מוסמך הנוטריון לבצע את הפעולות הבאות:

לאמת חתימה על מסמך;

לאשר שהחתום במסמך, על שם זולתו, היה מוסמך לכך;

לאשר נכונות העתק של מסמך;

לאשר נכונות תרגום של מסמך;

לקבל ולאשר תצהיר והצהרה אחרת;

לאשר שאדם פלוני חי;

לאשר נכונותה של רשימת מצאי;

לערוך העדה של מסמך סחיר;

לערוך מסמך או לעשות בו פעולה אחרת כשהעריכה או עשיית הפעולה בידי נוטריון דרושה או מותרת על פי דין, לרבות דין של מדינת חוץ, או על פי מסמך אחר;

להשתמש בסמכות של נוטריון ציבורי על פי דין אחר;

לאמת הסכם ממון בין בני זוג, שנחתם לפני הנישואין.

בהרבה מאוד מקרים תעודות שצריכות לעבור תרגום או אישור כלשהו, הן תעודות לידה או פטירה, תעודות סיום לימודים (דיפלומה), תעודת נישואין עוד.

איך נראה אישור נוטריוני?

סרט אדום מחבר בין כל עמודי המסמך, ע”ג הסרט – מדבקה, עליה מוטבעת חותמתו האישית של הנוטריון. החותמת יוצרת תבליט על גבי המדבקה והדפים המקושרים. בצורה זו לא ניתן להעלים דפים מהאישור הנוטריוני. כשמדובר על תרגום תעודות, הנוטריון מאשר את עצם תרגום התעודה. במידה והנוטריון אינו בקי באיזו מהשפות, אזי עליו להיעזר במתורגמן הבקי בשפות, כאשר הנוטריון מאמת ומאשר את נכונות התרגום.

זקוקים לשירותי נוטריון? פנו אלינו
רונן ליבוביץ – משרד עורכי דין ונוטריון המתמחה בתחום המשפט המסחרי ושירות נוטריוני, מעניקים בין היתר את שירותיהם בהענקת אישור נוטריוני למסמכים הדורשים אותו. אישורי הנוטריון ניתנים בקלות ובנוחות, במחיר הנקבע לכך, על ידי עורך דין בקיא, מנוסה ומקצועי אשר עובד בתחום מעל 10 שנים, כנדרש לנוטריון. שירותי נוטריון ניתנים בכל השעות שבהן המשרד פועל ואנו נשמח לסייע לכם אם אתם זקוקים לחתימת נוטריון במהירות וביעילות המרבית.

נוטריונים בתל אביב – משרד רונן ליבוביץ
אם חיפשתם נוטריונים בתל אביב, הגעתם למקום הנכון. אין זה משנה מאיזו סיבה אתם פונים לנוטריון, המשרד של רונן ליבוביץ יספק לכם את כל השירותים שאתם זקוקים להם. צרו עימנו קשר ואנו נעמוד לרשותכם, נעזור ונייעץ לכם לאורך כל התהליך. רונן ליבוביץ – משרד עורכי דין נוטריון בתל אביב.

משרד עו”ד המספק ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי ללקוחות פרטיים ולתאגידים בתחומי המשפט האזרחי-מסחרי.