פירוק חברה

פתחתם חברה לשם פעילות יזמית ו/או סטארט אפ שלא יצאה לפועל ושכחתם מקיומה עד שקיבלתם התראה מרשם החברות בדבר סנקציות והליכי גביה? החברה מזמן הפסיקה פעילותה ולפתע גיליתם כי הנכם נדרשים לשלם חובת אגרות לרשם החברות ביחס לשנים עברו בהן החברה לא הייתה פעילה עסקית ולאחר בירורים גיליתם שלא עברתם תהליך של פירוק חברה. ובכן, אתם לא לבד.
מה קורה אם לא עושים פירוק חברה
מאות אם לא יותר בעלי חברות לא פעילות מקבלים מרשם החברות דרישות והתראות בדבר היותם בעלי שליטה בחברות מפרות חוק – חברות  שמעולם לא פתחו חשבון בנק או תיקים ברשויות המס או שהפסיקו מזה שנים את פעילותן העסקית.

מבחינת רשם החברות – מעת שהחברה הוקמה ונרשמה בפנקס החברות – החברה בסטטוס של חברה פעילה ומחויבת בתשלום אגרה שנתית עם אפשרות ל"הקפיא" את החברה ברשם החברות. הדרך היחידה לטפל בעניין הינה פירוק חברה

תהליך פירוק חברה
פירוק החברות השכיח הינו פירוק חברה מרצון. במסגרת הליכי פירוק חברות ניתן לבקש ביטול חוב האגרות השנתיות לרשם החברות. כל עוד בעלי החברות לא ינקטו בהליכי פירוק מרצון – פירוק חברה, אזי לא ניתן להקפיא ו/או לבקש ביטול חוב אגרות. ללא פירוק החברות חוב האגרות ימשיך להאמיר ולתפוח, וחובות אלו יועברו להליכי גביה מבעלי השליטה בחברה.

פירוק חברה במשרד עורכי דין- ארז אסרף
משרדנו מספק שירות מקיף ומקצועי לטיפול כולל בפירוק חברות מרצון וכן ביטול חוב אגרות  שנתיות שנצברו, תוך ביצוע  כל הפעולות הנדרשות תחת קורת גג אחת, כאשר אתם נדרשים רק לחתום על מסמכי פירוק החברות הנערכים על ידי משרדנו.