עריכת חוזים

מהו תפקידו של עורך דין לעריכת חוזים?

  • לפני שעורך הדין ניגש לערוך חוזה או לעבור על חוזה שנשלח אליו מהצד השני, עליו להבין היטב את מהות ההתקשרות העסקית שבין הצדדים.
  • עליו לדעת מהי מטרת ההתקשרות, מה התפקידים של הצדדים, לצורך איזו פעילות הם מתקשרים, ומהן תכניות העתיד של הצדדים
  • על עורך הדין לברר היטב עם הלקוח ולדלות ממנו פרטים ככל הניתן, וזאת כדי לקחת בחשבון את כל התרחישים שעלולים לצוץ בעתיד בקשר לחוזה המדובר.

הבנת מערכת היחסים והציפיות תוביל את עורך הדין לעריכת חוזים לערוך הסכם מקיף אשר יוכל לפתור את מרבית התרחישים שעלולים לקרות בעתיד. וכן להסדיר את מערכת היחסים, החובות והזכויות של כל צד. כעורכי דין המייצגים בבתי משפט, אנו נתקלים פעמים רבות בצדדים שהורידו הסכם מהאינטרנט, ערכו בו כמה שינויים וחתמו עליו. שימו לב, חוזה מהאינטרנט בחינם זה נחמד, אבל בבוא היום כאשר יש בעיה שחוזה מהאינטרנט לא התייחס אליה, אתם עלולים למצוא את עצמכם בבתי המשפט מבזבזים זמן יקר וכסף רב.

משרדינו מספק בין השאר את השירותים הבאים:

הכנת/עריכת מסמכים להתדיינות משפטית לרבות מכתבי התראה, כתבי תביעה, כתבי הגנה, בקשות, תצהירים וכיו”ב.
אימות תצהירים ומסמכים הדרושים אימות. עריכה וניסוח ו/או בדיקה של הסכמים בנושאים מגוונים לרבות הסכמי מכר דירות/מקרקעין, הסכמי שכירות, דירות מקבלן, הסכמי עבודה, הסכמי התאגדות ושותפות, הסכמי שיתוף, הסדרי חובות וכיו”ב.

עריכת חוזים בתחום האזרחי

עריכת חוזים, אכיפתם ופרשנותם אינם עניין של מה בכך. למשרדנו רקורד מרשים של עריכת חוזים בנושאים מגוונים בתחום האזרחי מסחרי לרבות הסכמי שותפות, הסכמי רכישת פעילות עסקית, הסכמי רכישת מניות, הסכמי אי תחרות ושמירת סודיות, חוזים מול ספקים, הסכמי אופציה, הסכמי העסקה, חוזה קבלנות, זכיינות ועוד.

עריכת חוזה היא כמו תפירת חליפה למידותיו של הלקוח ולצרכיו. בשוק המסחרי נהוג להסדיר הסכמים רבים באמצעות חוזים, ישנם מגוון רחב של סוגי חוזים מסחריים, על קצה המזלג:  הסכמי שיתוף פעולה מסחרי, הסכמי זכיינות, הסכמי השקעה, הסכמי בעלי הון, הסכמי מיזוג, הסכמי מחקר, חוזי מכר, חוזי רכישה, הסכמי מייסדים, הסכמי רישיון ועוד.

מכיוון שלחוזים אלו תהיה בדרך כלל השפעה רבה על שני הצדדים החתומים בהם, חשוב לוודא שמדובר בחוזה אשר יהיה ערוך בצורה מוקפדת ומקצועית, תוך דגש מיוחד על האינטרסים של שני הצדדים. עורך דין חוזים יוכל לבחון לעומק את כל ההשלכות העכשוויות והעתידיות והפרטים הרלוונטיים ללקוחות שלו ובאמצעות הידע המקצועי שלו לייעץ, לתקן ולדאוג למנוע תביעות מיותרות.

עריכת חוזים מסחריים

חוזים מסחריים בדומה לחוזים מסוגים אחרים נכרתים בצורה של הצעה וקיבול. חברה או גורם עסקי מסוים פונה לגורם אחר בהצעה כלשהי, במידה וההצעה מתקבלת ויחד שני הצדדי החליטו לתת להצעה זאת תוקף, הם יעשו זאת באמצעות חוזה. בעת ניסוח חוזים מסחריים חשוב לשים דגש על פרמטרים רבים כמו: פירוט מעמיק של תנאי העסקה, זכויות יוצרים, ביטחונות וערבויות לקיום חוזה ופרמטרים נוספים הרלוונטיים לסוג החוזה הספציפי.

בכדי לוודא שאכן כול הפרמטרים אכן נלקחו בחשבון, קיימת חשיבות גבוהה לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום של חוזים מסחריים. עורך דין מקצועי יוכל לוודא ולבדוק שהחוזה מכיל את כל ההסכמות וההבנות שנעשו בין הצדדים, ושהחוזה אכן מגן על האינטרסים של שניה הצדדים הן בהווה והן בעתיד.

רונן ליבוביץ’ – משרד עורכי דין מתמחה בעריכת חוזים מסחריים מסוגים שונים, כמו גם בליווי עסקים לחברות בין שירותי המשרד: ייעוץ וליווי בגיבוש העסקה, סיוע במשא ומתן בנוגע להסכם הרלוונטי, ניסוח ו/או עריכת ההסכם, ייצוג משפטי של חברות או עסקים במקרים של הפרת הסכמים ועוד..

רונן ליבוביץ’ ילוה אתכם משפטית באופן מקצועי, זאת גם בעסקאות מורכבות במיוחד ויסייע לכם לקבל מענה מלא על האינטרסים שלכם ולדאוג שההסכם יהיה הוגן, חוקי ונטול פרצות אשר יכולות לעורר בעיות משפטיות בעתיד.

עורך דין מקרקעין
עורך דין מקרקעין
תביעת לשון הרע
תביעת לשון הרע
פירוק שיתוף במקרקעין
פירוק שיתוף במקרקעין
ייפוי כוח מתמשך
ייפוי כוח מתמשך
השאירו פרטים
זקוקים לייעוץ? התקשרו עכשיו: 077-9977996 או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם