משפט מסחרי

החשיבות של משפט מסחרי
 
עולם העסקים והמשפט של ימינו נחשב למורכב מאוד. עסקים, חברות ואפילו עצמאיים זעירים שלא נוהגים על פי הכללים והדינים לוקחים על עצמם סיכונים גדולים שיכולים בקלות להביא לקריסה עסקית. משום כך, הן בתהליך הקמתו של עסק והן בנקודות מפתח בהתנהלותו יש לקחת בחשבון את הדינים המקובלים של משפט מסחרי ובמידת הצורך להיעזר בעורך דין מתאים. 
       
משפט מסחרי
בשורות הבאות נספר על חלק מהמצבים העסקיים הנפוצים שבהם יש לנקוט משנה זהירות. מי שלא יעשה כן, מי שלא יפעל באופן הנכון, מי שלא ישמור על זכויותיו על פי כללי משפט מסחרי מקומי או בין לאומי, לוקח על עצמו סיכונים בלתי מבוקרים. 


כריתת חוזה כהלכה:
אחד התחומים המרכזיים שבו עוסק כל משפטן הבקיא בכללי משפט מסחרי הוא תחום החוזים. ניסוח נכון של החוזה, תוך התייחסות למגוון המוקשים האפשריים ותוך התייחסות לאינטרסים השונים ולמצבים העתידיים (לרבות סכסוכים אפשריים) מחייב מיומנות אמיתית. יתירה מכך, כריתת חוזה כהלכה צריכה להתבסס הן על ידע משפטי והן על ידע עסקי נרחב. 
 
כאשר מבקשים להיעזר בעורך דין בתחום של משפט מסחרי כדאי לדעת שסיועו נדרש לא פעם לא רק בשלב הסופי של חתימה על ההסכם. ייעוץ מתאים חשוב כבר בשלב המקדים של משא ומתן. עורך הדין יוודא שהחוזה נכרת כהלכה, ללא פגמים מצד אחד, ותוך שמירת האינטרסים החשובים של הלקוח מצד שני. 


לא רק חוזים:
 
בתחומי המשפט המסחרי מצויים עוד נושאים רבים, מעבר לכריתת חוזים. בין השאר מדובר על מצבים עסקיים מורכבים כגון:
 
• שיתופי פעולה – החל מהסכמי ייסוד, שיתופי פעלה בין שותפים בשותפות מסחרית, ליווי מיזוגים ורכישות.
• פעילות מול גופים צרכניים, מול רשויות ממשלתיות, פעילות במכרזים.
• שמירה על זכויות יוצרים, קניין רוחני, הפעלת מאגרי מידע ועוד. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
צוואות וירושות