תביעת דיבה – באילו מקרים מגישים אותה? אם מישהו פגע בכם, או נקט כנגדכם בלשון הרע, אם מישהו ניסה לבזות אתכם או לפגוע בשמכם הטוב, אזי זוהי הוצאת דיבה.

חוק איסור לשון הרע, אוסר זאת מכל וכל, ואם נפגעתם מכך, יש לפנות בהקדם אל עורך דין המתמחה בתחום תביעת הוצאת דיבה.

SLANDER - הוצאת דיבה

הגשת תביעת דיבה

כבוד האדם במקומו מונח. הוצאת לשון הרע או פגיעה בכבוד של אדם פרטי, עסק או ארגון, היא אסורה על פי חוק. למעשה זוהי עבירה פלילית לכל דבר ועניין, שעונש לצידה.

עורך דין המתמחה בתחום תביעת דיבה, יוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך, מן הרגע בו בוצע המעשה, ועד למתן ייצוג הולם בבית הדין.

הוצאת דיבה איננה עניין שניתן לעבור עליו לסדר היום. היא יכולה לפגוע בשימכם הטוב, במוניטין שלכם, ואפילו לפגוע ברווחתכם הכלכלית.

מה עושים על מנת להגיש תביעת דיבה?

אם מדובר על אמירה פומבית פוגענית, חייבים להיות לה שני עדים על מנת שיעידו כי הדבר אכן אירע.

כמו כן, בעת תביעת דיבה, יש להוכיח כי האדם אשר פגע כלל איננו מתחרט באשר למעשיו או אולי ניתן להוכיח. כי החרטה שלו איננה אמיתית והיא נועדה לזכות אותו, כלומר אין מדובר על חרטה כנה.

הוצאת דיבה ברשת

באמצעות האינטרנט, קל היום מאוד לבצע הוצאת דיבה. ניתן לפרסם אינפורמציה פוגענית שאיננה נכונה ובעילום שם. לכן כל אחד חש שהוא יכול לעשות כרצונו.

אבל גם הרשת, עם כל ההגנות שלה על הגולשים, איננה יכולה למנוע תביעת דיבה.

בכל עת בה נפגע השם הטוב שלכם, המוניטין אותו בניתם במהלך השנים בעמל רב. מומלץ לפנות בהקדם אל עורך דין המתמחה בתחום תביעת דיבה.

כיצד עורך דין המתמחה בתביעות דיבה יכול לעזור?

עורך דין המתמחה בתחום תביעות דיבה, יוכל להעניק לכם יעוץ מהיר ומפורט.

ייעוץ מקצועי אשר ינחה אתכם באשר לתהליכים בהם תוכלו לנקוט.

הוא ידע לומר לכם באם ישנה בכלל עילה להגשת תביעת לשון הרע.

הוא ידע לבחון את סוגי האמירות, באילו סיטואציות הן נאמרו, ועוד.

את כל הפרטים החשובים והרלוונטיים על מנת לדעת לאן מתקדמים הלאה.

.אם אכן ישנה עילה לתביעה, עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל הדרך, ויעניק לכם ייצוג משפטי הולם בבית הדין.

מהי הוצאת דיבה?

דיבה הינה עוול אשר נוצר כתוצאה מפרסום אשר מטרתו לבזות או להרוס את שמו של אדם מסוים.

חוק איסור לשון הרע עוסק בין היתר באיסור על הוצאת דיבה.

כידוע, הוצאת דיבה ולשון הרע מהווה כפגיעה בכבוד או בשמו הטוב של אדם, קבוצתה או ארגון והיא נחשבת כעבירה פלילית ואזרחית וניתן לתבוע בגינה פיצויים.

בכדי להגיש תביעות דיבה ישנם מספר תנאי סף רלוונטיים וביניהם:

מדובר באמירה פומבית ופוגענית לה היו לפחות שני עדים פרט לאדם אשר נפגע ממנה

בנוסף, יש להוכיח כי האדם הפוגע מסרב להביע חרטה על הדברים שהוא אמר, או שניתן להוכיח כי החרטה אותה הוא הביע בנושא נעשה בכדי לצאת מידי חובה ולא בכוונה כנה ואמיתית.

האינטרנט אומנם שידרג את חיינו בתחומים רבים של החיים אך יחד עם זאת, באמצעותו ניתן לפרסם תכנים אשר יש בהם הוצאת דיבה או פגיעה בפרטיות.

האינטרנט נותן לאנשים לפרסם תכנים כאלו ואחרים תוך כדי שהם שומרים על האנונימיות שלהם במגוון רחב של פלטפורמות כגון: רשתות חברתיות, פורומים או טוקבקים וחלק גדול מאותם תכנים יכול להוות תביעות דיבה או לפגוע בפרטיות של הנפגע.

חוק איסור לשון הרע – תביעת לשון הרע

תביעות לשון הרע הפכו להיות כלי משפטי מרכזי בהגנה על שמו הטוב של אדם או עסק. אדם  אשר בוחר לפגוע באדם אחר או בעסק ע”י העלאת טענות בלתי מבוססות נגדו תוך פגיעה בשמו הטוב ו/או במקור פרנסתו, צפוי להיתבע לדין ולהידרש לשלם פיצויים ללא הוכחת נזק.

חוק איסור לשון הרע, תשכ”ה-1965, הינו בין החוקים היחידים בספר החוקים אשר קובע, כי כל עוד יוכח כי הדברים שנאמרו מהווים הוצאת דיבה, אזי זכאי הצד הנפגע לפיצוי בסך של כ-70,000 ₪ (מעודכן להיום).

אם יוכח כי הפרסום נעשה בזדון במטרה לפגוע אזי לבית המשפט יש סמכות לפסוק את כפל הפיצוי וזאת ללא הוכחה כי אכן נגרם נזק לנפגע.

נושא פיצוי ללא הוכחת נזק, מקל מאוד על קביעת סכום בתביעה.

למפרסם יש הגנות שונות לרבות האם הדברים שנאמרו אמת הם והיה צורך לאומרם או שמא מדובר בדברי שקר ואולי אף נאמרו בזדון ובכוונה לפגוע באדם על לא עוול בכפו.

בתי המשפט רואים בחומרה פגיעה בשמו הטוב של אדם והינם נוטים לפסוק פיצויים על פי חומרת הדברים שנאמרו, היקף החשיפה לדברים, תפקידו של הנפגע ועוד. למ

למשרדינו ניסיון רב בתביעות לשון הרע ובהשגת פיצוי הולם ללקוחות ששמם נפגע ונרמס. כמו כן משרדנו יודע להגן על מי שנתבע בגין לשון הרע, כאשר השמיע ביקורת לגיטימית ו/או אמר דברי אמת החוסים תחת הגנת החוק.

הכרת התחום על בוריו וידיעת פסיקותיו של בית המשפט מסייעים רבות בניהול ההליך.

ייעוץ משפטי בנושא תביעת דיבה

אדם אשר נפגע כתוצאה מהתבטאות כזאת או אחרת כלפיו, יוכל לפנות לעורך דין מקצועי ולקבל יעוץ משפטי בנושא. בכדי לוודא אם יש בכלל עילה להגשת תביעת לשון הרע.

עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום יבחן לעומק את סוג האמירה, את הסיטואציה והמקום בו היא נאמרה ומגוון פרטים חשובים אשר יסייעו לו להבין האם מתקיימים כל התנאים המקדימים הרלוונטיים להגשת כתב תביעה בנושא.

במידה ואכן מדובר במקרה שיש בו עילה לתביעה, עורך הדין יוכל ללוות את הלקוח בכל התהליך של הגשת תביעות דיבה עד לקבלת התוצאות.

במידה ואתם מרגישים שנפגעתם כתוצאה מהוצאת דיבה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם רונן ליבוביץ’ – משרד עורכי דין ולהגיש תביעות דיבה.

רונן ליבוביץ’ ילווה אתכם בכל שלבי התביעה, ייעצו לכם וידאג שתקבלו פיצוי בגין הפגיעה או הנזק שנעשה לכם כתוצאה מפרסום הדברים.

נפגעתם מהוצאת לשון הרע? מישהו פגע בשמכם הטוב? רוצים להחזיר לעצמכם את הכבוד?

פנו בהקדם אל רונן ליבוביץ’ – משרד עורכי דין, ואנו נחזור אליכם בהקדם עם השירות המשפטי הטוב ביותר בתחום!

מהם השירותים הנוספים שמציע עו”ד ליבוביץ בתחום המשפט האזרחי?

עריכת חוזים ומסמכים משפטיים להתדיינות משפטית