משפט אזרחי – מסחרי

קיימים ענפים שונים במשפט. משפט אזרחי לדוגמא, הוא ענף משפטי רחב היקף הנוגע לתחומים רבים המסדירים בין היתר את יחסי הכוחות, זכויות וחובות שבין אדם לחבירו או בין אדם ו/או תאגידים וגופים משפטיים לבין עצמם.כל זאת להבדיל מהתחום הפלילי

מהו משפט אזרחי?

משפט אזרחי הוא תחום הנוגע בעיקר במחלוקות או הכרוך בנושאים של בין אדם לחברו. בין היתר בענף המשפט אזרחי מצויים התחומים הבאים: דיני חוזים – כל מה קשור לחוזים, עריכתם, התחייבות על פי חוזים, הסכמים מסוגים שונים, הפרת חוזים ועוד. כמו כן, משפט אזרחי עוסק גם בדיני נזיקין – כלומר, כל מה שנוגע למקים שבו אדם הסב לאדם אחר נזק אחר במזיד או בשוגג. משפט מסחרי נוגע בעיקר בחברות מסחריות – כלומר, כל מה שנוגע בתחום החברות המסחריות (משפט מסחרי) – הקמת ופירוק חברה, הסכמי מייסדים, שותפויות ועוד.  במשפט אזרחי יש תובע ונתבע, כאשר תובע נפגע באופן כלשהו מהנתבע באחד מהתחומים הללו ולכן באמצעות המשפט התובע מבקש מבית המשפט לחייב את הנתבע לשלם על פגיעתו .
בחירת עורכי דין לייצוג בתחום של משפט אזרחי

ידוע שעולם המשפטים הוא עולם מורכב. בכדי להוציא את הצדק לאור באופן הטוב ביותר במהלך משפט אזרחי, כדאי מאוד לבחור בעורכי דין מקצועיים ומומחים בתחום. ניצבים בפני תביעה כלשהי בתחום המשפט האזרחי? פנו אלינו רונן ליבוביץ – משרד עורכי דין ונוטריון. אנו מתמחים בכל תחומי המשפט האזרחי והמשפט המסחרי ובעלי ניסיון רב בתחום. נשמח לעמוד לצידכם בכל תביעה באשר היא הנוגעת לתחומים אלה. הבחירה בנו תסייע לכם להתמודד בהצלחה בכל סוגיה משפטית ולקבל את ייצוג מקצועי ואישי.

מכיוון שהסוגיות הנוגעות למשפט האזרחי נחשבות במקרים רבים למורכבות, קיימת חשיבות לפנות לעורך דין מקצועי המתמחה בתחום המשפט האזרחי ובעל ידע וניסיון בפועל במקרים הדומים למקרים הרלוונטיים. כאן חשוב לציין שלא כל עורך דין אזרחי יתמחה לדוגמא גם במשפט מסחרי וגם בדיני חברות ו/או נזיקין, על כן חשוב לוודא את הפרטים הללו בטרם הפנייה אליו.

החשיבות של משפט מסחרי

בשורות הבאות נספר על חלק מהמצבים העסקיים הנפוצים שבהם יש לנקוט משנה זהירות. מי שלא יעשה כן, מי שלא יפעל באופן הנכון, מי שלא ישמור על זכויותיו על פי כללי משפט מסחרי מקומי או בין לאומי, לוקח על עצמו סיכונים בלתי מבוקרים.

כריתת חוזה כהלכה:
אחד התחומים המרכזיים שבו עוסק כל משפטן הבקיא בכללי משפט מסחרי הוא תחום החוזים. ניסוח נכון של החוזה, תוך התייחסות למגוון המוקשים ה עולם העסקים והמשפט של ימינו נחשב למורכב מאוד. עסקים, חברות ואפילו עצמאיים זעירים שלא נוהגים על פי הכללים והדינים לוקחים על עצמם סיכונים גדולים שיכולים בקלות להביא לקריסה עסקית. משום כך, הן בתהליך הקמתו של עסק והן בנקודות מפתח בהתנהלותו יש לקחת בחשבון את הדינים המקובלים של משפט מסחרי ובמידת הצורך להיעזר בעורך דין מתאים.

אחד התחומים העיקריים בהם עוסק המשפט האזרחי הוא תחום המשפט המסחרי. עורך דין המתמחה בתחום של משפט אזרחי-מסחרי יוכל לסייע ללקוחות המגיעים אליו בסוגיות הקשורות למשפט המסחרי במגוון רחב של תחומים וללוות אותם החל מתהליך של תכנון העסק, דרך הקמתו ועד לטיפול בעניינים משפטיים שונים אשר נוגעים להפעלת העסק. שירותים נוספים שאותו עורך דין יעניק ללקוחותיו: חוזים ותביעות כספיות , דיני חברות , הפרת זכויות יוצרים וקניין רוחני.

במידה ואתם זקוקים לעורך דין המתמחה בתחומי משפט אזרחי, הגעתם למקום הנכון. רונן ליבוביץ’ – משרד עורכי דין ונוטריון הינו עורך דין אזרחי מקצועי ובעל ניסיון עשיר בתחום. על לקוחות משרדו שלרונן ליבוביץ’ – משרד עורכי דיןנמנים בין היתר חברות גדולות, עסקים קטנים ובינוניים ולקוחות פרטיים.
רונן ליבוביץ’ – משרד עורכי דין שם דגש על מסירות ועל מקצועיות ללא פשרות עבור כל לקוחותיו ומלווה אותם לכל אורך התהליך המשפטי בו הם מצויים. לקבלת ייעוץ משפטי בכל נושא מעולם המשפט האזרחי, אתם מוזמנים ליצור קשר עם המשרד.