מיסוי מקרקעין

כל עסקת מקרקעין צריכה לקחת בחשבון את נושא המיסוי. חוק מיסוי מקרקעין הינו חוק דינאמי ביותר אשר משתנה ומתעדכן לעיתים קרובות וזאת בגין מגמות השוק השונות ורצון המחוקק להניע את השוק או להאט אותו.

עו"ד העוסק במקרקעין חייב להתעדכן כל הזמן כדי לתת את ללקוח את המידע המדויק ביותר. חשוב לדעת - תכנון נכון של מיסוי המקרקעין טרם חתימה על הסכם מכר יכול לחסוך מאות אלפי שקלים.

 
הסכמי מכר יד שניה

עורך הדין אשר עומד לפני חתימה על הסכם מקרקעין מחוייב לערוך את כל החישובים עבור הלקוח וזאת לאחר קבלת נתונים מהלקוח באשר למצבו. חוק מיסוי מקרקעין מסדיר את נושא המיסוי ובמסגרתו נקבעו הכללים לתשלומי המס השונים, שבח ורכישה.

החוק נותן פטורים והנחות סוציאליות בין היתר על מכירת דירה יחידה, פטור על מכירת דירה שנתקבלה בירושה בתנאי שהמוריש היה זכאי לפטור, וכן ישנם שיעורי מס מופחתים בין היתר לנכים.

כמו כן נוכח שינויים בחוק מיסוי מקרקעין והרפורמות הרבות שבחוק עובר, ישנם הוראות שונות ושיקולים רבים בתכנון עסקה במקרקעין. כך מי שהיתה בבעלותו דירה לפני יום 1.1.2014, כל השבח שנצטבר לו עד יום זה יאופס ותחילת חישוב השבח יתחיל החל מיום זה ועד ליום המכירה.

מיסוי מקרקעין הינו נושא מורכב ביותר ודורש ידע ותכנון נכון כדי שהעסקה תתבצע האופן המיטיב ביותר עם הלקוח.