לשון הרע

תביעות לשון הרע הפכו להיות כלי משפטי מרכזי בהגנה על שמו הטוב של אדם או עסק. אדם  אשר בוחר לפגוע באדם אחר או בעסק ע"י העלאת טענות בלתי מבוססות נגדו תוך פגיעה בשמו הטוב ו/או במקור פרנסתו, צפוי להיתבע לדין ולהידרש לשלם פיצויים ללא הוכחת נזק.
 
חוזים

חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965, הינו בין החוקים היחידים בספר החוקים אשר קובע, כי כל עוד יוכח כי הדברים שנאמרו מהווים הוצאת דיבה, אזי זכאי הצד הנפגע לפיצוי בסך של כ-70,000 ₪ (מעודכן להיום). אם יוכח כי הפרסום נעשה בזדון במטרה לפגוע אזי לבית המשפט יש סמכות לפסוק את כפל הפיצוי וזאת ללא הוכחה כי אכן נגרם נזק לנפגע.

נושא פיצוי ללא הוכחת נזק, מקל מאוד על קביעת סכום בתביעה .  למפרסם יש הגנות שונות לרבות האם הדברים שנאמרו אמת הם והיה צורך לאומרם או שמא מדובר בדברי שקר ואולי אף נאמרו בזדון ובכוונה לפגוע באדם על לא עוול בכפו.

בתי המשפט רואים בחומרה פגיעה בשמו הטוב של אדם והינם נוטים לפסוק פיצויים על פי חומרת הדברים שנאמרו, היקף החשיפה לדברים, תפקידו של הנפגע ועוד.

למשרדנו ניסיון רב בתביעות לשון הרע ובהשגת פיצוי הולם ללקוחות ששמם נפגע ונרמס. כמו כן משרדנו יודע להגן על מי שנתבע בגין לשון הרע, כאשר השמיע ביקורת לגיטימית ו/או אמר דברי אמת החוסים תחת הגנת החוק.

הכרת התחום על בוריו וידיעת פסיקותיו של בית המשפט מסייעים רבות בניהול ההליך.