מהי תביעה לפינוי מושכר? תביעה לפינוי מושכר הוא הליך מהיר בבית המשפט שנועד בדיוק למצבים בהם שוכר הדירה שלכם לא משלם שכר דירה, גורם נזק, לא משלם תשלומים (ועד בית, ארנונה, חשמל) ו/או מסרב להתפנות עם סיום התקופה.

אתם רשאים לפתוח בהליך מהיר, שמטרתו לסלק מהדירה את השוכר הבעייתי. הן במסגרת פסק דין ובמידת הצורך אף באמצעות קבלני הוצאה לפועל. אשר יגיעו באופן פיזי לנכס ויוציאו את השוכר הבעייתי.

בהליך זה מוגשת תביעה לפינוי מושכר. שחוק הגנת הדייר לא חלה על היחסים בין בעל הבית לשוכר הבעייתי.

תביעה לפינוי מושכר מוגשת כאשר מדובר בשוכר דירה או נכס מסחרי אחר כגון, משרד או חנות בשכירות חופשית.

להבדיל משוכר במעמד של דייר מוגן. כיום רוב שכירויות הינן שכירות חופשית ועל כן תביעה לפינוי מושכר הינו ההליך הנפוץ לפינוי דייר / שוכר בעייתי אשר אינו עומד בהתחייבויותיו, ואינו משלם דמי שכירות, או מפר התחייבויות אחרות כגון אי ביצוע תשלומים שוטפים, נזק למושכר ועוד.

במסגרת תביעה לא ניתן לתבוע רכיבים נוספים כגון:

  • חוב כספי –  לשם כך ניתן להפעיל בטחונות שהשוכר נתן, או לנקוט בהליך נפרד בבית משפט.
  • בכתב התביעה יש לפרט את הטיעונים ולצרף אליו תצהיר של העדים הרלבנטיים מטעם התובע ואסמכתאות
  • הנתבע יידרש להגיש כתב הגנה תוך 30 יום לכל המאוחר ולצרף אליו תצהיר של העדים והאסמכתאות מטעמו. בית המשפט קובע דיון לא יאוחר מ- 30 ימים ממועד שהוגש כתב ההגנה בתיק.
  • הנתבע לא יכול להגיש תביעה שנגד או הודעה לצד שלישי מאחר ומטרת ההליך הינה לברר את טענות התובע והנתבע באופן מהיר ויעיל. וככל שטענות התובע בתביעה יתבררו כנכונות ומבוססות – ליתן פסק דין לפינוי המושכר.
  • תביעה שכנגד או הודעת צד שלישי (ייחוס אחריות וחבות לצד אחר) עלולות לגרום להשהייה ולעיכוב של הדיון ועל כן לא ניתן להגישם בתביעה של פינוי מושכר.

האם יש יתרונות בהליך תביעה לפינוי מושכר? בוודאי!

היתרון בהליך פינוי מושכר הוא, שלא כמו בעבר, שוכר סרבן אינו יכול למשוך את ההליך המשפטי למשך תקופה ארוכה. שכן ממועד הגשת תביעת פינוי מושכר, על השוכר להגיש כתב הגנה תוך פרק זמן של 30 יום. ובהיעדר כתב הגנה יינתן נגדו צו פינוי לסילוק השוכר מהדירה. גם

במקרה בו מוגש כתב הגנה, אז על פי החוק בירור התביעה לפינוי השוכר אורך פרק זמן קצר במסגרת ישיבה אחת ויחידה של בית המשפט.

בנוסף, לאחר פינוי השוכר או במקביל לתביעה לפינוי שוכר ניתן להגיש נגד השוכר הבעייתי תביעה נוספת שהיא תביעה כספית בגין הנזקים שגרם השוכר הסרבן עקב הפרת הסכם השכירות, לרבות חובות שהותיר השוכר בגין אי תשלום דמי שכירות ו/או אי תשלום מיסים שוטפים ו/או נזקים שגרם השוכר למושכר.

מה אנחנו יכולים לעשות בעבורכם ולמענכם?

משרד עורך דין מקרקעין של רונן ליבוביץ פועל למעלה מ20 שנה ביעילות ובמהירות לסילוק שוכרים אשר מסרבים להתפנות
מהנכס ובכך גורמים לכם נזקים ממוניים ונפשיים כאחד.

את מי אנחנו מייצגים? אנו מייצגים בעלי דירות ונכסים הסובלים מהפרת הסכם השכירות ומסירוב של שוכר הדירה או שוכר הנכס לפנות את המושכר.

ככל ומדובר במעידה חד פעמית של שוכר ואי תשלום בזמן – ניתן ורצוי להבליג, ולא לרוץ לנקיטת הליך של תביעה. כאשר אי ביצוע תשלומים במועד הופך לדבר שבשגרה רצוי להעמיד את השוכר במקום ולצייר לו קו אדום שהפרות נוספות יזכו לטיפול משפטי ולפינוי השוכר מהדירה. רצוי לעשות זאת בכתב (בדרכים שונות ומגוונות כגון בדוא”ל, מסרון וכיו”ב).

כאשר השוכר מתחיל להשמיע תירוצים ולהבטיח “הבטחות” שלא מקויימות ההמלצה החד משמעית שלנו הינה לפנות אלינו בהקדם על מנת שנגיש בשמכם תביעה לפינוי מושכר.

על מנת שנגיש בשמכם תוך יום תביעה לפינוי מושכר רצוי שתגיעו אלינו מוכנים עם המסמכים הרלוונטיים בין היתר:
חוזה השכירות, נסח טאבו או אישור זכויות המעיד על בעלות שלכם במושכר, תיעוד של ההפרות ואי ביצוע תשלומים. לשאר הדברים אנו נדאג ותוך זמן קצר נגיש בשמכם תביעת פינוי מושכר וננהל את ההליך עבורכם עד לתוצאה המיוחלת – פינוי השוכר מהדירה או הנכס המושכר.