הסכמי מכר יד שנייה של דירות או נכסים שונים נבדלים מרכישת דירה או נכס חדש מהקבלן. ישנם קריטריונים חשובים שעליכם לדעת לפני הרכישה, במעמד החתימה על החוזה ועוד. רכישת נכס הוא הוצאה פיננסית גדולה ולכן חשוב מאוד להעזר בליווי וייעוץ משפטי של עו”ד הבקיא בתחום. כדאי לשכור את שירותיו של רונן ליבוביץ’ – משרד עורכי דין ונוטריון על מנת להיות בקיאים בהליך הסכמי מכר יד שנייה ואולי אף לקבל חוזה משתלם יותר.

הסכמי מכר יד שנייה

מה הם הסכמי מכר יד שנייה?
הסכמי מכר יד שנייה בתחום משפט המקרקעין הוא השם המשפטי לרכישת דירה יד שנייה. בשונה מרכישת דירה מקבלן במקרה זה הדירה הנרכשת כבר בנויה ומוכנה למגורים. אך מבחינה משפטית ישנם בדיקות מסוימות שאתם יכולים לבצע לפני רכישת הדירה שיוכלו להשפיע על החוזה מול בעל הדירה ואף על המחיר. חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום המקרקעין מטעם משרדנו שיוכל לסייע לכם במהלך הבדיקות המקדימות ובעריכת החוזה

ההבדל בין נכס חדש לרכישת נכס יד שנייה
ישנו הבדל ברור מבחינת סעיפי החוק בין רכישת דירה מקבלן לבין הסכמי מכר יד שנייה. כאשר מדובר ברכישת דירה “על הנייר” בית המשפט יוצא בהנחה כי הרוכש הוא הצד החלש ולכן ישנם חוקים המגנים על הצד הרוכש, אך כאשר מדובר בנכס בנוי מבחינת מערכת המשפט שני הצדדים שווים בכוחם, מאחר ולצד הרוכש קיימות אפשרויות רבות לבדיקת הנכס טרם הרכישה. בדיוק לשם כך חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום המקרקעין מטעם משרדנו עורכי דין ונוטריון –  רונן ליבוביץ’ שיוכל לסייע לכם במהלך הבדיקות המקדימות ובעריכת החוזה עם סעיפים המגנים עליכם כחוק.

בדיקות טרם הרכישה בהליך הסכמי מכר יד שנייה
כחלק מהבדיקות המתקיימות טרם הרכישה אתם – כצד הרוכש – זכאים לבדיקות הבאות בהליך הסכמי מכר יד שנייה: בדיקות ברשויות המקומיות, בדיקות הדירה והבניין, בדיקת הקבלן שבנה את הדירה, גודל הדירה, בדיקת הסביבה, מוסדות החינוך והבריאות ביישוב ועוד בדיקות נוספות. עו”ד מטעמנו ידריך אתכם לגבי אופי הבדיקות המקדימות שיתבצעו על ידכם, ויסביר לכם על הבדיקות שבאחריותו כעורך דין לבצע טרם חתימה על הסכמי מכר יד שנייה.

מעוניינים בפרטים נוספים על הסכמי מכר יד שנייה? התקשרו כבר עכשיו למספר המופיע באתר ותאמו פגישת ייעוץ עם עורך דין מטעמנו.