דיני מקרקעין

דיני מקרקעין, תחום העוסק ביחסים הפיננסיים, החוזיים והכלליים בין בעלים של מקרקעין לבין צדדים אחרים, מחייבים הסתייעות בעורך הדין הנכון, קרי עורך דין מקרקעין. בשורות הבאות נסקור את דיני המקרקעין, את תפקידיו של עו”ד מקרקעין ועוד – המשיכו לקרוא.

מי צריך עורך דין מקרקעין?

באופן כללי, כל מי שעוסק במקרקעין, בין אם הוא הצד אשר רוכש, מוכר, משכיר, בונה או שמא משתמש במקרקעין, צריך להתייעץ עם עורך דין מקרקעין. עורך הדין יכול לספק ייעוץ משפטי שלא יסולא בפז, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעסקאות מכר ורכש של נדלן בסדרי גודל נרחבים.

לצורך העניין, אנשים עשויים לבחור להסתייע בעורכי דין מקרקעין בגין עסקאות של 2 מיליון ₪ ועד עסקאות של עשרות מיליוני שקלים. בין אם העסקה היא בסדר גודל כזה או אחר, עורך הדין יכול לבדוק את הזכויות במקרקעין ולוודא שהעסקה נעשית בצורה תקינה.

במה עוסק עו”ד דיני מקרקעין?

דיני מקרקעין הם ענף של המשפט אשר מסדיר את היחסים בין בעלים של מקרקעין לבין אחרים. אך עם זאת, ענף משפטי זה מסדיר גם את היחסים החוקיים-משפטיים בין מקרקעין לבין המדינה.

בין אם בישראל או באופן כללי במדינות שונות בעולם, דיני מקרקעין עוסקים בנושאים שונים, כגון:

  • בעלות במקרקעין: עו”ד מקרקעין יענה על סוגיות כמו מי הוא על פי החוק בישראל בעל המקרקעין, מהן הזכויות והחובות הנובעות מהבעלות, וכיצד ניתן להעביר בעלות במקרקעין.
  • שכירות: עורכי דין אשר עוסקים בדיני שכירות יסייעו בהגנה על הזכויות והחובות של השוכרים והמשכירים, ידעו כיצד ניתן לבטח את היחסים ביניהם בצורה הנכונה ועוד.

כמו כן, עו”ד דיני מקרקעין עשוי לעסוק גם בניסוח חוזים לרכישת מקרקעין, תביעות פיצויים במקרה של פגיעה במקרקעין, מיסוי מקרקעין ועוד.

 דיני מקרקעין שבהם עו”ד מקרקעין עשוי לעסוק

בין אם אתם מחפשים עו”ד נדל”ן או עו”ד מקרקעין, בד”כ רוב אנשי המקצוע האלו יעסקו בדינים הבאים:

  • מס שבח – הסדרה של מס אשר מוטל על רווח שנוצר ממכירת מקרקעין.
  • מס מכירה – הסדרת מס המוטל על מכירת מקרקעין, ללא קשר לרווחי הון.
  • מס רכישה – מס המוטל על רכישת מקרקעין, מה שכמובן מוטל על רוכש הנכס.

יש לציין, מלבד הדינים לעיל עורכי דין מקרקעין עשויים לעסוק במגוון היבטים משפטיים אחרים של מקרקעין ונדל”ן, כמו ניסוח הסכמי מכר ורכש של מקרקעין, ניהול מו”מ מול עורך הדי של הצד השני בעסקה נתונה, בירור והסדרת רישומי טאבו ועוד.

לסיכום, כיצד למצוא עו”ד מקרקעין?

לסיכום, חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה לדיני מקרקעין לפני שאתם נוקטים בכל צעד נדלני כזה או אחר, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעסקאות נדל”ן גדולות. ביצוע כל פעולה במקרקעין, כגון רכישה, מכירה, בנייה או שימוש, מצריכה סיוע לא רק כדי שתוכלו לעמוד על הזכויות שלכם, אלא גם כדי שאף אחד לא חלילה יסתבך משפטית וחוקית.

לכן, מעבר לכך שחשוב להכיר את החוקים החלים על מקרקעין, כגון חוק המקרקעין, חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), חוק התכנון והבנייה ועוד – לא פחות חשוב למצוא את עורך הדין שילווה את העסקה. בסופו של דבר, בחירת עורך הדין נכון היא לא רק חשובה, אלא שהיא בחירה שתשליך ישירות על הצלחת העסקה שלכם.

ייצוג משפטי נוסף

תביעת לשון הרע
תביעת לשון הרע
ייעוץ משפטי
ייעוץ משפטי
אכיפת פסקי חוץ
אכיפת פסקי חוץ
עורך דין אזרחי
זכויות יוצרים
השאירו פרטים
זקוקים לייעוץ? התקשרו עכשיו: 077-9977996 או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם