צוואות וירושות

לא אחת שומעים על מקרים על סכסוכים וריבים בין אחים ובני משפחה בנושאי צוואות וירושות. בכדי לנסות ולמנוע ממקרים שכאלו לקרות עם לכתו מהעולם של כותב מסמך זה, חשוב לדאוג ולהסדיר את ציווי זה מנוסח וערוך על פי חוק.

על פי חוק הירושה העברת הרכוש של אדם הנפטר עוברת ליורשים על פי הדין. במידה והמנוח הותיר צוואה, יורשיו הם אותם אנשים או גופים אשר הוזכרו במסמך זה והיא תתחלק ביניהם על פי מה שכתוב במסמך הציווי. במקרים בהם הן אותה הותיר אחריו מסמך המודיע על הורשה וציווי, תעבור לקרובים של הנפטר על פי מה שקבוע בחוק – ירושה על פי דין.

חוק הירושה מתייחס למספר סוגי צוואות ובין היתר:

  • בכתב-יד
  •  בפני עדים
  • בעל פה
  •  הדדית

ניסוח צוואה על ידי עורך דין ירושה וצוואה

כאמור, בכדי לנצל את הזכות של כל אדם לקבוע מי יזכה בירושתו לאחר פטירתו ובאיזו צורה אותו רכוש יחולק, קיימת חשיבות לדאוג לנסח מסמך ציווי אשר תהיה מוגנת מהבחינה המשפטית. עורך דין העוסק בתחום יכול להוות הכתובת עבור כל אדם המעוניין להשאיר אחריו מסמך שכזה.

עורך דין מקצועי המנוסה בתחום של עריכת צוואות, יוכל לדאוג שבעת קריאת הציווי הכתוב לא ימצאו כל פרצות או אי הבנות באותו הציווי הכתוב ובכך למנוע ריבים וקרעים שונים במשפחה אשר יכולים להיווצר כתוצאה מציווי הכתוב על מסמך שאיננה מובנת או איננה ערוכה על פי חוק. באמצעות עורך הדין יוכל כותב מסמך הציווי לדאוג כי לאחר פטירתו הרכוש אותו ישאיר אחריו יחולק בהתאם לרצונותיו ולבחירותיו.

החשיבות בעורך דין שעוסק בדיני ירושה

כאמור, הליכים אשר קשורים לתחום זה מהווים כעניינים משפטיים מורכבים ביותר ולעיתים כרוכים בתהליכים משפטיים לא נעימים אשר יכולים להימשך זמן רב. בחירת עורך דין מקצועי המתמחה בנושא בתחום זה הן לצורך עריכת המסמך והן לחלוקת הירושה על פיה לאחר פטירתו של העומד מאחורי מסמך הציווי, יכולה למנוע מצבים שכאלו.

רונן ליבוביץ – משרד עורכי דין ירושות וצוואות וישמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם למצל את הזכות החשובה העומד ברשותכם – לקבוע את צורת חלוקת הרכוש שלכם אחרי לכתכם.

פירוק שיתוף במקרקעין
פירוק שיתוף במקרקעין
ייפוי כוח מתמשך
ייפוי כוח מתמשך
פירוק חברה מרצון
רישום הסכם שיתוף במקרקעין
עורך דין מקרקעין
מיסוי מקרקעין
השאירו פרטים
זקוקים לייעוץ? התקשרו עכשיו: 077-9977996 או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם