לא אחת שומעים על מקרים על סכסוכים וריבים בין אחים ובני משפחה בנושאי צוואות וירושות.

בכדי לנסות ולמנוע ממקרים שכאלו לקרות עם לכתו מהעולם של כותב צוואה, חשוב לדאוג ולהסדיר צוואה המנוסחת וערוכה על פי חוק. על פי חוק הירושה העברת צוואות וירושותהרכוש של אדם הנפטר עוברת ליורשים על פי הדין.

במידה והמנוח הותיר צוואה, יורשיו הם אותם אנשים או גופים אשר הוזכרו בצוואה והירושה תתחלק ביניהם על פי מה שכתוב בצוואה.

במקרים בהם הן צוואה הירושה אותה הותיר אחריו, תעבור לקרובים של הנפטר על פי מה שקבוע בחוק – ירושה על פי דין.

החוק בישראל מתייחס למספר סוגי צוואות ובין היתר:

  • צוואה בכתב-יד
  • צוואה בפני עדים
  • צוואה בפני רשות
  • צוואה בעל פה
  • צוואה הדדית

ניסוח צוואה על ידי עורך דין ירושה וצוואה

כאמור, בכדי לנצל את הזכות של כל אדם לקבוע מי יזכה בירושתו לאחר פטירתו ובאיזו צורה אותו רכוש יחולק, קיימת חשיבות לדאוג לנסח צוואה אשר תהיה מוגנת מהבחינה המשפטית. עורך דין צוואות וירושות יכול להוות הכתובת עבור כל אדם המעוניין להשאיר אחריו צוואה שכזאת.

עורך דין מקצועי המנוסה בתחום של עריכת צוואות, יוכל לדאוג שבעת קריאת הצוואה לא ימצאו כל פרצות או אי הבנות באותה צוואה ובכך למנוע ריבים וקרעים שונים במשפחה אשר יכולים להיווצר כתוצאה מצוואה שאיננה מובנת או איננה ערוכה על פי חוק.

באמצעות עורך הדין יוכל כותב הצוואה לדאוג כי לאחר פטירתו הרכוש אותו ישאיר אחריו יחולק בהתאם לרצונותיו ולבחירותיו.

החשיבות בעורך דין שעוסק בדיני ירושה

כאמור, הליכים אשר קשורים לצוואות וירושות מהווים כעניינים משפטיים מורכבים ביותר ולעיתים כרוכים בתהליכים משפטיים לא נעימים אשר יכולים להימשך זמן רב.

בחירת עורך דין מקצועי המתמחה בנושא של צוואות ירושות הן לצורך עריכת הצוואה והן לחלוקת הירושה על פיה לאחר פטירתו של העומד מאחורי הצוואה, יכולה למנוע מצבים שכאלו. רונן ליבוביץ – משרד עורכי דין ירושות וצוואות וישמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם למצל את הזכות החשובה העומד ברשותכם – לקבוע את צורת חלוקת הרכוש שלכם אחרי לכתכם.