דיני מקרקעין

עורך דין העוסק בתחום דיני מקרקעין או עו”ד נדל”ן הינו עו”ד המתמחה בתחום החולש בין היתר על מכירת ורכישת דירות, משרדים, קרקעות לבניה, קרקע להשקעה, דירות ונכסים מסחריים להשכרה, התחדשות עירונית כגון תמ”א 38, פינוי בינוי ועוד. הוא יבצע את הבדיקות הנדרשות קודם לביצוע העסקה ולאחר מכן יערוך חוזה רלוונטי לכך.

דיני מקרקעין

חשיבות הייצוג המשפטי בעסקאות מקרקעין
בעת עריכת עסקת נד”לן חובה לשכור את שירותיו של עו”ד מקרקעין. מניסיון עשיר של משרדנו נתקלנו לא אחת בצדדים לעסקת נדל”ן אשר בחרו לוותר על שירותיו של עורך דין מקרקעין בטענה כי ניתן לבצע את העסקה בלעדיו (דוגמת טענה כמו: ” אני סה”כ , מוכר דירה ואני אמור לדאוג רק לקבלת הכסף” או “ניתן להוריד חוזה מכירת דירה באינטרנט”), ופנו למשרדנו לאחר שהתברר להם כי ביצוע עסקת הנדל”ן אינו פשוט כפי שחשבו מלכתחילה. מאחר ובין היתר יש לדווח על העסקה לשלטונות מיסוי מקרקעין, לוודא כי קיימים מנגנונים להבטיח קבלת מלוא התשלום עבור הדירה, פיצוי בעת הפרת חוזה ועוד.

תפקידיו של עו”ד דיני מקרקעין
עורך דין דיני מקרקעין יערוך את החוזה הרלוונטי וילווה את הצדדים על להשלמת העסקה. הוא ייעץ לצדדים באשר לתכנון המס בעת ביצוע עסקת נדל”ן וידאג למנגנונים שיבטיחו מחד למוכר את קבלת התמורה ומאידך יבטיחו את רישום הזכויות וקבלת החזקה מצד הקונה. בנוסף, לעו”ד מקרקעין תפקיד מכריע בעת הדיווח על העסקה לרשויות מיסוי מקרקעין – ללא קבלת אישורי המס (אשר חלקם מחוייב המוכר להמציא לקונה כגון אישור מס שבח) לא ניתן להשלים את העסקה ולרשום את הזכויות על שם הקונה, תוך חשיפה של הצדדים לקנסות, הפרת ההסכם והליכים משפטיים ארוכים ויקרים.

שירותי רונן ליבוביץ’  – משרד עורכי דין ונוטריון

משרדנו הינו משרד עורכי דין מקרקעין מוביל בישראל, ומלווה צדדים פרטיים וחברות בעסקאות נדל”ן מגוונות, לרבות מכירת ורכישת דירות, ליווי רכישת דירה מקבלן, נדל”ן מסחרי, קרקעות לבניה והשקעה, פרויקטים של התחדשות עירונית (תמ”א 38, פינוי בינוי ועוד), הסכמי שכירות וכיו”ב.

רישום זכויות במקרקעין – לישכת רישום